
„Нарисувай ми слънце“ – финал на сезон „ЛЯТО“
Приключи първият сезон на 13-а национална надпревара между майсторите на четката „Нарисувай ми слънце“.
Конкурсът е с нов целогодишен формат. Развива се в 3 сезона: „Лято 2025“ , „Есен - Зима 2025“ и „Пролет 2026“. В две категории:
„Най-усмихнато слънце“ – за индивидуални участници;
- „Най-добър екип“ – за групови рисунки създадени в ШИИ.
В инициативата взеха участие 29 индивидуални участници и 3 екипа. До класиране бяха допуснати 15 индивидуални рисунки и една екипна.
Ето кои печелят награди:
Ема Калоян Байрамска – на 13 г. от гр.София, представител на 88 СУ "Димитър Попниколов" – печели поощрителна награда;
Анна Петрова – на 8 г. от гр. Троян, представител на ШИИ при НЧ "Наука - 1870 г. – печели трета награда;
Милица Банкова – на 15 г. от гр. Троян, представител на ШИИ при НЧ "Наука - 1870 г. – печели втора награда;
Мирра Тодорова – на 11 г. от гр. Троян, представител на ШИИ при НЧ "Наука - 1870 г. – печели първа награда;
Любомира Арсенова – на 15 г. от гр. София, представител на Втора Английска езикова гимназия „Томас Джеферсън" – печели Голямата награда в сезон „ЛЯТО 2025“.
Поздравяваме всички за чудесното представяне!
Каним още деца и младежи да премерят сили с връстниците си в сезон „Есен-Зима“ на 13-я Национален конкурс „Нарисувай ми слънце“, който стартира на 1 ноември 2025 г. Подробности за включването в него очаквайте на сайта ни: www.bulgarche.eu
Пожелаваме успех на многобройната рисуваща общност у нас и зад границa!